Team
P W D L P Pts
Glen Emmets 10 10 0 0 111 20
Roche Emmets 10 9 0 1 146 18
St Kevins 10 7 0 3 51 14
Stabannon 10 7 0 3 44 14
Lannleire 9 7 0 2 42 14
Sean McDermotts 9 6 0 3 34 12
Naomh Malachi 10 4 0 6 -30 8
Westerns 10 3 0 7 -34 6
Dowdallshill 10 2 1 7 -64 5
John Mitchels 10 2 0 8 -83 4
Cuchulainn Gaels 10 1 0 9 -146 2
St Nicholas 10 0 1 9 -71 1
01.07.2016 (Friday)
Junior (Division 3) - Round 10
Cuchulainn Gaels 0-6 vs 0-13 John Mitchels
Time: 20:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 10
Roche Emmets 1-17 vs 1-6 Dowdallshill
Time: 20:00, Venue: Roche
Junior (Division 3) - Round 10
Naomh Malachi 0-1 vs 0-0 St Nicholas
Time: 20:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 10
Stabannon 1-6 vs 1-9 Glen Emmets
Time: 20:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 10
Westerns 1-9 vs 3-15 St Kevins
Time: 20:00, Venue:
27.06.2016 (Monday)
Junior (Division 3) - Round 9
Westerns 2-16 vs 0-15 Cuchulainn Gaels
Time: 19:00, Venue:
25.06.2016 (Saturday)
Junior (Division 3) - Round 9
Glen Emmets 2-22 vs 0-7 Lannleire
Time: 19:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 9
St Nicholas 0-7 vs 3-15 Stabannon
Time: 19:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 9
John Mitchels 0-4 vs 3-27 Roche Emmets
Time: 19:00, Venue: Ardee
Junior (Division 3) - Round 9
St Kevins 3-13 vs 0-7 Sean McDermotts
Time: 19:00, Venue:
24.06.2016 (Friday)
Junior (Division 3) - Round 9
Dowdallshill 3-9 vs 2-8 Naomh Malachi
Time: 20:00, Venue:
31.05.2016 (Tuesday)
Junior (Division 3) - Round 8
Cuchulainn Gaels 3-2 vs 4-20 St Kevins
Time: 19:45, Venue:
Junior (Division 3) - Round 8
Lannleire 0-1 vs 0-0 St Nicholas
Time: 19:45, Venue:
27.05.2016 (Friday)
Junior (Division 3) - Round 8
Roche Emmets 3-24 vs 0-8 Westerns
Time: 19:45, Venue: Roche
Junior (Division 3) - Round 8
Naomh Malachi 3-12 vs 3-9 John Mitchels
Time: 19:45, Venue:
Junior (Division 3) - Round 8
Sean McDermotts 1-7 vs 0-20 Glen Emmets
Time: 19:45, Venue:
26.05.2016 (Thursday)
Junior (Division 3) - Round 8
Stabannon 3-11 vs 1-4 Dowdallshill
Time: 19:45, Venue:
24.05.2016 (Tuesday)
Junior (Division 3) - Round 2
Glen Emmets 2-25 vs 0-7 Cuchulainn Gaels
Time: 20:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 7
Westerns 1-9 vs 1-11 Naomh Malachi
Time: 19:45, Venue:
21.05.2016 (Saturday)
Junior (Division 3) - Round 7
John Mitchels 2-6 vs 2-11 Stabannon
Time: 19:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 7
St Nicholas 0-4 vs 3-14 Sean McDermotts
Time: 19:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 7
Glen Emmets 1-16 vs 0-11 St Kevins
Time: 19:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 7
Dowdallshill 2-4 vs 0-18 Lannleire
Time: 19:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 7
Cuchulainn Gaels 0-4 vs 5-18 Roche Emmets
Time: 19:30, Venue: Omeath
13.05.2016 (Friday)
Junior (Division 3) - Round 6
Stabannon 2-16 vs 2-4 Westerns
Time: 19:30, Venue:
Junior (Division 3) - Round 6
Naomh Malachi 1-19 vs 0-8 Cuchulainn Gaels
Time: 19:30, Venue:
Junior (Division 3) - Round 6
St Kevins 0-4 vs 0-14 Roche Emmets
Time: 19:30, Venue: Philipstown
Junior (Division 3) - Round 6
Lannleire 1-20 vs 0-5 John Mitchels
Time: 19:30, Venue:
Junior (Division 3) - Round 6
Sean McDermotts 2-15 vs 0-3 Dowdallshill
Time: 19:30, Venue:
Junior (Division 3) - Round 6
Glen Emmets 2-13 vs 0-7 St Nicholas
Time: 19:30, Venue:
10.05.2016 (Tuesday)
Junior (Division 3) - Round 2
St Kevins 0-11 vs 1-9 Stabannon
Time: 19:30, Venue:
07.05.2016 (Saturday)
Junior (Division 3) - Round 5
Cuchulainn Gaels 0-7 vs 1-14 Stabannon
Time: 19:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 5
Dowdallshill 1-9 vs 1-18 Glen Emmets
Time: 19:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 5
John Mitchels 1-8 vs 2-9 Sean McDermotts
Time: 19:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 5
Westerns 1-8 vs 1-10 Lannleire
Time: 19:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 5
St Kevins 1-14 vs 3-5 St Nicholas
Time: 19:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 5
Roche Emmets 3-20 vs 2-8 Naomh Malachi
Time: 19:00, Venue: Roche
26.04.2016 (Tuesday)
Junior (Division 3) - Round 4
St Nicholas 3-8 vs 4-5 Dowdallshill
Time: 19:15, Venue:
Junior (Division 3) - Round 4
Stabannon 0-10 vs 1-18 Roche Emmets
Time: 19:15, Venue:
Junior (Division 3) - Round 4
Lannleire 3-15 vs 0-4 Cuchulainn Gaels
Time: 19:15, Venue:
Junior (Division 3) - Round 4
Sean McDermotts 1-9 vs 0-11 Westerns
Time: 19:15, Venue:
Junior (Division 3) - Round 4
Glen Emmets 5-13 vs 0-6 John Mitchels
Time: 19:15, Venue:
Junior (Division 3) - Round 4
St Kevins 1-8 vs 0-9 Naomh Malachi
Time: 19:15, Venue:
13.04.2016 (Wednesday)
Junior (Division 3) - Round 3
John Mitchels 1-13 vs 0-7 St Nicholas
Time: 19:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 3
Dowdallshill 1-5 vs 2-10 St Kevins
Time: 19:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 3
Westerns 0-10 vs 0-11 Glen Emmets
Time: 19:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 3
Cuchulainn Gaels 0-8 vs 5-9 Sean McDermotts
Time: 19:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 3
Roche Emmets 1-12 vs 0-13 Lannleire
Time: 19:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 3
Naomh Malachi 0-7 vs 2-7 Stabannon
Time: 19:00, Venue:
10.04.2016 (Sunday)
Junior (Division 3) - Round 2
Lannleire 1-14 vs 0-7 Naomh Malachi
Time: 15:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 2
Sean McDermotts 1-5 vs 2-14 Roche Emmets
Time: 15:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 2
Dowdallshill 1-8 vs 0-5 John Mitchels
Time: 15:00, Venue:
Junior (Division 3) - Round 2
St Nicholas 0-10 vs 1-14 Westerns
Time: 15:00, Venue:
05.04.2016 (Tuesday)
Junior (Division 3) - Round 1
Roche Emmets 0-10 vs 0-11 Glen Emmets
Time: 20:00, Venue:
02.04.2016 (Saturday)
Junior (Division 3) - Round 1
John Mitchels 0-7 vs 1-13 St Kevins
Time: 17:30, Venue:
Junior (Division 3) - Round 1
Westerns 4-7 vs 0-12 Dowdallshill
Time: 17:30, Venue:
Junior (Division 3) - Round 1
Naomh Malachi 0-4 vs 2-11 Sean McDermotts
Time: 17:30, Venue:
Junior (Division 3) - Round 1
Stabannon 0-7 vs 0-13 Lannleire
Time: 17:30, Venue:
23.03.2016 (Wednesday)
Junior (Division 3) - Round 1
Cuchulainn Gaels 2-12 vs 1-13 St Nicholas
Time: 20:00, Venue:

Paddy Sheelan Shield 2012

Team
P W D L P Pts
Dreadnots 3 3 0 0 44 6
Naomh Mairtin 3 3 0 0 17 6
St Josephs 3 2 0 1 0 4
Roche Emmets 3 1 1 1 -10 3
Dundalk Gaels 2 1 0 1 6 2
Naomh Malachi 2 1 0 1 3 2
Mattock Rangers 1 1 0 0 1 2
Oliver Plunketts 2 1 0 1 -19 2
Na Piarsaigh 2 0 1 1 -1 1
O'Raghallaighs 1 0 0 1 -1 0
St Mochtas 1 0 0 1 -1 0
Geraldines 1 0 0 1 -4 0
26.05.2012 (Saturday)
Sheelan Shield - Semi Finals
Dreadnots 4-12 vs 2-9 St Josephs
Time: 19:00, Venue: Cluskey Park
25.05.2012 (Friday)
Sheelan Shield - Semi Finals
Naomh Mairtin 2-8 vs 1-10 Naomh Malachi
Time: 20:00, Venue: Boice Park
18.05.2012 (Friday)
Sheelan Shield - Quarter Finals
Dundalk Gaels 0-8 vs 0-11 St Josephs
Time: 19:00, Venue: Dundalk Gaels
Sheelan Shield - Quarter Finals
Oliver Plunketts 0-6 vs 3-17 Dreadnots
Time: 19:00, Venue: Pairc Olibhear Pluincead
Sheelan Shield - Quarter Finals
Naomh Mairtin 2-14 vs 1-6 Roche Emmets
Time: 20:00, Venue: Boice Park
06.05.2012 (Sunday)
Sheelan Shield - Round 1
Na Piarsaigh 2-14 vs 4-9 Roche Emmets
Time: 12:00, Venue: Na Piarsaigh
07.04.2012 (Saturday)
Sheelan Shield - Round 1
St Josephs 2-15 vs 2-9 St Brides
Time: 18:30, Venue: Cluskey Park
Sheelan Shield - Round 1
Glyde Rangers 1-6 vs 2-12 Dundalk Gaels
Time: 18:30, Venue: Páirc Uí Taibh
Sheelan Shield - Round 1
Naomh Malachi 2-14 vs 2-10 Geraldines
Time: 18:30, Venue: Páirc Naomh Malachi
Sheelan Shield - Round 1
Roche Emmets 0-10 vs 1-7 Na Piarsaigh
Time: 18:30, Venue: Páirc de Róiste
Sheelan Shield - Round 1
Naomh Mairtin 0-17 vs 0-12 St Finbarrs
Time: 18:30, Venue: Boice Park
Sheelan Shield - Round 1
Kilkerley Emmets 2-2 vs 3-14 Dreadnots
Time: 19:30, Venue: Páirc Emmití
06.04.2012 (Friday)
Sheelan Shield - Round 1
Oliver Plunketts 0-1 vs 0-0 St Mochtas
Time: 18:30, Venue: Páirc Oilibhéar Pluincéad
Sheelan Shield - Round 1
Mattock Rangers 0-1 vs 0-0 O'Raghallaighs
Time: 18:30, Venue: Páirc Máiteoige